سرداران روستا
اکبر بابایی

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه مستند «سرداران روستا» درباره رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس است که از روستاها به جبهه های نبرد حق علیه باطل گام نهادند و برای دفاع از میهن اسلامی، جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند.

همان مردمانی که بیشتر جزو قشر مستضعف جامعه بودند و صاحبان اصلی انقلاب و نظام اسلامی، آنها همانطور که با تلاش فراوان توانسته بودند رژیم شاه را سرنگون کنند، بعد از پیروزی نهضت هم وقتی چشم طمع دشمنان به میهنشان را دیدند، به پا خاستند و اسلحه در دست گرفتند تا چشم فتنه را کور کنند.

اکبر بابایی در یکی از روستاهای زنجان به دنیا آمده، او از کودکی هایش تعریف می کند، روزگاری که تحصیل در مدرسه کاری سخت و دشوار بود و نوجوانان معمولا بعد از چند کلاس، به چوپانی و کشاورزی روی می آوردند.

اکبر با همه سختی ها و دشواری ها بزرگ شد تا اینکه در سن جوانی شاهد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود؛ او به خاطر احساس وظیفه ای که می کرد به جبهه رفت تا از کیان اسلام و کشور دفاع کند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس حالا از خاطرات جنگ تعریف می کند، روزها و لحظه هایی که هیچ وقت فراموششان نمی کند.

حسین همایونفر تهیه کننده و پناه بر خدا رضایی کارگردان این مجموعه مستند هستند که نخستین قسمت آن چهارشنبه 15 دی ساعت 22:00 به روی آنتن شبکه افق می رود.

بازپخش نخستین قسمت «سرداران روستا» را می توانید پنجشنبه ساعت 8:00 از همین شبکه ببینید.

ebmed-type
174.9 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
15 نظر در انتظار تاييد