جاذبه های تونس
قسمت دوم

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «تونس» کوچک ترین کشور در غرب قاره آفریقاست که با جمعیتی 10 میلیونی، همواره کشوری پیشرو در سطح قاره سیاه محسوب می شود.

بیش از 8 هزار سال پیش، مردمانی از سوی شرق به سرزمین تونس کوچ کردند که شناخته شده‌ترین آنان کاپسی‌ها بودند؛ بعدها فنیقی‌ها در سال ۱۱۰۱ پیش از میلاد، از شهر تایر در لبنان امروزی به کرانه‌های تونس کوچ کردند که دولت شهر کارتاژ توسط آنها در ۸۱۴ پیش از میلاد بنیان گذاشته شد.

ورود اسلام به این کشور آفریقایی در سده هفتم میلادی صورت گرفت، حسان بن نعمان سرداری مسلمان بود که تونس را به طور کامل فتح کرد.

این کشور از نظر تقسیمات کشوری به 24 استان تقسیم شده که بیشتر مناطق آن گرم و خشک هستند اما کرانه‌های شمالی آن نسبتاً حاصلخیز و پوشیده از جنگل است؛ کشاورزی، معادن و منابع طبیعی، جهانگردی و صنعت نفت نقش مهمی در اقتصاد تونس دارند.

مستند «جاذبه های تونس» به ویژگی ها و جاذبه های طبیعی، فرهنگی و اجتماعی این کشور می پردازد؛ اریک باکوس، جین دافور و گیلز تاین تهیه کنندگان این مجموعه مستند هستند.

«جاذبه های تونس» در دو قسمت طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته ساعت 21:30 از شبکه افق پخش می شود؛ تکرار نخستین قسمت ساعت 14 روز جمعه و دومین قسمت ساعت های 10:00 و 15:30 شنبه هفته آینده به روی آنتن می رود.

 

ebmed-type
87.5 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
15 نظر در انتظار تاييد