1396/5/22
لبنانی ها در دژ محکم مقاومت
تصویر خبر
«جایی که زندگی می کنیم» مستندی است درباره یکی از روستاهای لبنان که در جریان جنگ 33 روزه مقاومت کرد و تسلیم نشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «جایی که زندگی می کنیم» روایت گر آغاز و پایان جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان و مقاومت جانانه مردم این کشور و حزب الله در مواجهه با این تهاجم آشکار است.

زمانی که رژیم صهیونیستی علیه جنوب لبنان اعلان جنگ کرد، کمتر کسی فکر می کرد 33 روز بعد، این صهیونیست ها باشند که مفتضحانه به خانه هایشان بازگردند در حالیکه کشته و زخمی های فراوان روی دستشان مانده و پس از چندی هم سران این رژیم جنایتکار رسما اعلام شکست کنند.

طی 33 روز حملات وحشیانه صهیونیست ها علیه لبنان، خاطرات فراوانی از دفاع جانانه در مقابل ارتش صهیونیستی به ثبت رسید و نام شهرها و روستاهای متعددی در سطح بین المللی مطرح شد که یکی از آنها روستای «عیترون» در مرز لبنان بود.

این روستا در جنوب لبنان قرار دارد و در جربان جنگ 33 روزه مورد هجمه شدید دشمن قرار گرفت ولی هیچ وقت خالی از سکنه نشد؛ روایتی از این مقاومت و ایثار در مستند «جایی برای زندگی» به تصویر کشیده که دیدن آن نه فقط ایستادگی لبنانی ها را در اذهان زنده می کند بلکه شکست پذیری ارتش به اصطلاح شکست ناپذیر صهیونیستی را هم به اثبات می رساند که چگونه با انواع توپ و تانک ها و سلاح های پیشرفته نتوانستند حتی وارد روستایی کوچک در جنوب لبنان شوند.

«جایی که زندگی می کنیم» را می توانید یکشنبه 22 مرداد ساعت 18:00 از شبکه افق ببینید.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
8 نظر در انتظار تاييد