1396/4/26
وقتی امید در رگ های «نگین شرق» جاری شد
تصویر خبر
سیزدهمین قسمت مجموعه مستند «نگین شرق» با موضوع تلاش نظام اسلامی برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان و بازگشت امید به این خطه از کشورمان، دوشنبه 26 تیرماه از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه مستند «نگین شرق» در هر قسمت با نمایش گوشه هایی تحولات رخ داده در استان سیستان و بلوچستان، تلاش دارد ذهنیت های منفی در مورد این خطه از کشورمان را بزداید و چهره واقعی سیستان را به ایرانیان نشان دهد.

این استان از جمله مناطقی است که بسیاری از مردم ایران، از حال و روز کنونی آن اطلاع درستی ندارند و شاید تلقی آنها از سیستان، منطقه ای است که هنوز درگیر مشکلاتی همچون ناامنی، قاچاق مواد مخدر و ... است اما هرچند این مشکلات هنوز هم دیده می شوند اما تحولات چشمگیری هم در سیستان صورت گرفته که امید به بهبود شرایط زندگی را در میان مردم مکران دو چندان کرده است.

حضور جدی سپاه و نیروی انتظامی و تدابیر اندیشیده شده دولت ها، سبب شده است طی سال های اخیر شاهد بازگشت نسبی امنیت به سیستان و بلوچشتان باشیم و همین امر زمینه ساز رشد چشمگیر مراکز آموزش عالی و تربیت متخصص و همچنین تاسیس دانشکده کارآفرینی شد.

سیزدهمین قسمت «نگین شرق» با عنوان «امید» به گسترش مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها، رشد کشاورزی و توسعه درآمدهای پایدار در سیستان و بلوچستان می پردازد.

مهدی فارسی تهیه کنندگی این مجموعه مستند را بر عهده داشته که دوشنبه 26 تیرماه ساعت 19:30 از شبکه افق پخش می شود.

تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 5:30 روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
16 نظر در انتظار تاييد