1396/5/22
وقتی مدعی حقوق بشر در فک نابودی انسان ها بود
تصویر خبر
هشتمین مجموعه مستند «تولد در زمینه سوخته» با موضوع حمله اتمی آمریکا به ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم، یکشنبه 22 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، یکی از طنزهای تلخ تاریخ این است که امروزه حکومت های جنگ طلبی که هر سال و هر روز به دنبال جنگ افروزی در کشورهای مختلف هستند و برای دستیابی به منافع خویش، از هیچ جنایتی دریغ نمی کنند، بزرگ ترین مدعی دموکراسی و حقوق بشر هم هستند و جالب اینکه آتش همه این جنگ ها را با هدف برقراری صلح نوین جهانی البته به تعبیر خودشان شعله ور می کنند.

استفاده از انواع سلاح های متعارف و غیر متعارف در ادبیات جنگی دولت هایی همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی مشروع است و آنها نه فقط نظامیان و کسانی را که رو در رویشان ایستاده اند، بلکه زنان و کودکان و افرادی را که در خانه های خود پناه گرفته اند را هم هدف حملات خود قرار می دهند و گاهی هم سلاح هایی را بکار می برند که نسل های آینده را نیز مورد تهاجم قرار می دهد.

مجموعه مستند «تولد در زمین سوخته» به استفاده حکومت هاي جنگ طلب از تسلیحات شیمیایی و همچنین گلوله هاي اورانیومی می پردازد.

در این قسمت به طور مشخص به حمله اتمی آمریکا به ژاپن در روزهاي پایانی جنگ جهانی دوم پرداخته می شود؛ حمله ای که اعلام شد با هدف به تسلیم کشاندن ژاپن صورت گرفته ولی در عمل برای آزمایش سلاح مرگبار جدید ایالات متحده بود و زمانی انجام شد که ژاپن در جریان جنگ به پایان راه رسیده بود.

حملات اتمی امریکا به ژاپن نه فقط مردم این کشور در همان سال را با آسیب های جدی مواجه کرد بلکه موجب شد تا مدت ها فرزندان ناقص الخلقه در ژاپن به دنیا بیایند و در حقیقت دولت ایالات متحده نه تنها از مردمی که علیه آمریکا بودند انتقام گرفتند بلکه چهره ای دهشتناک از خود در صفحات تاریخ به جا گذاشتند، دولتی که نشان داد برای تحقق اهداف شوم خود به هیچ کس و هیچ چیز رحم نمی کند.

وحید فرجی کارگردانی این مجموعه را بر عهده دارد که هشتمین قسمت آن یکشنبه 22 مرداد ساعت 20:00 از شبکه افق پخش می شود.

تکرار «تولد در زمین سوخته» هم روز بعد ساعت 11:30 روی آنتن می رود.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
8 نظر در انتظار تاييد