مشاهده خبر

یک شنبه 20 فروردین 1402

رژیم صهیونیستی در بحران فراگیر

برنامه جهان آرا در پخش شنبه شب خود به موضوع تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی و بحران در بین صهیونیست‌ها و همچنین تحولات اخیر فلسطین پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، دکتر سعدالله زارعی، کارشناس مسائل غرب آسیا در برنامه جهان آرا گفت: شخصیت شاخصی که در مواقع بحرانی بتواند مسائل را در رژیم صهیونیستی حل و فصل کند وجود ندارد و مهمترین شخصیت آنها نتانیاهوست که خودش محور دعواهاست.

وی افزود: بسیاری معتقدند اختلافات درون اسرائیل هیچ افق معینی ندارد و پیش می‌رود تا رژیم سرنگون شود. اگر بحث قوانین جدید مد نظر نتانیاهو نبود هم باز این اختلافات بروز می کردند زیرا شکاف درون حاکمیت صهیونیست ها بیشتر از این بهانه هاست.

این کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: اسرائیل با وعده امنیت و آرامش، یهودیان را از فرهنگ های مختلف به این منطقه آورد، جامعه ای ناهمگن که هیچ کدام از وعده های قبلی در مورد آن محقق نشده است به طوری که خود یهودیان هم دچار تبعیض نژادی شده اند.

وی ادامه داد: قبلا وقتی کنست در رژیم صهیونیستی حرفی میزد فصل الخطاب بود ولی الان دولت تعیین می کند و فردا مردم معترض هستند که نشان می دهد دیگر نهادهایی در اسرائیل وجود ندارند که حرف آخر را بزنند. همیشه مقامات اسرائیلی از طریق فرمول صدور بحران، مشکلات داخلی خود را حل کرده اند که همان سیاست بازدارندگی و ایجاد جنگ است.

زارعی خاطرنشان کرد: امروز دیگر این فرمول جواب نمی دهد زیرا هیچ کس از جمله حزب الله از اسرائیل نمی ترسند. حملات جدید اسرائیل حتی منجر به یک مجروح در طرف مقابل نشده ولی خودشان 7 کشته و 15 مجروح داشتند. فلسطینی‌ها تا 20 سال قبل از صهیونیست‌ها می‌ترسیدند ولی امروز چنین چیزی نیست و در مقابل نظامیان اسرائیلی می‌ایستند.

وی توضیح داد: حتی گروه‌های مقاومت که اسم و رسم شناخته شده‌ای هم ندارند  ده‌ها عملیات علیه صهیونیست‌ها انجام می‌دهند بنابراین امکان اجرای سناریوی قدیمی اسرائیلی‌ها یعنی ترساندن اعراب وجود ندارد. اقدامات مشترک از سوی جبهه مقاومت علیه صهیونیست‌ها انجام شده و سه برابر شهدای ما و مقاومت، در جبهه اسرائیل به هلاکت رسیدند. نتانیاهو از طریق 4 کانال پیام داد که قصد حمله به ایران را نداشتیم و اصلا دنبال کشتن ایرانی‌ها نبوده‌ایم.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه یادآور شد: آمریکایی‌ها به دنبال توافق با ایران برای نگه داشتن 5 تا 10 هزار نیروی خود در عراق است. آمریکا قدرت نفوذ خود را در منطقه از دست داده و بر قدرت نفوذ ایران افزوده شده است. امروز قدرت کنش حزب الله و حماس در منطقه بیشتر از آمریکاست.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها