مشاهده خبر

یک شنبه 20 فروردین 1402

قیمت‌گذاری خودرو

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع قیمت گذاری خودرو در شورای رقابت پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، شجاعی، سخنگوی شورای رقابت در برنامه فرامتن گفت: بازار خودرو یک بازار انحصاری است و باید تولیدکنندگان مورد تشویق قرار بگیرند. فرآیند قیمت گذاری و محاسبه قیمت در اختیار وزارت صمت بوده است.

وی افزود: یکی از راه‌های مهار تورم، افزایش عرضه و رشد تولید است و تولید نیز باید سودآور باشد. حمایت از مصرف‌کننده لزوما به معنای ثابت نگه داشتن قیمت‌ها نیست.

شجاعی تاکید کرد: عرضه خودرو در بورس کالا به صورت مزایده و حداکثر قیمت به منظور زیان انباشته خودروسازان بود که نتیجه مطلوبی نداشت. شورای رقابت متولی قیمت نیست بلکه متولی سیاست‌‌گذاری بازارهای انحصاری است. اعلام قیمت‌ها توسط شورای رقابت با تذکر توسط دیوان عدالت تحت عنوان مسئول نبودن این نهاد برای قیمت‌گذاری به پایان رسید.

وی ادامه داد: برای کاهش قیمت‌ها باید عرضه اضافه شود. این یک دروغ است که با ثابت نگه داشتن قیمت‌ها سعی در حمایت از مصرف‌کننده داریم. رشد تولید راه حل مهار تورم است.

سخنگوی شورای رقابت خاطرنشان کرد: مرجع اعلام قیمت نهایی خودرو ها وزارت صمت است و شورای رقابت قیمت گذار نیست و فقط دستور العمل قیمت گذاری را تعیین میکند. اگر دولت شورای رقابت را متولی سیاست گذاری در حوزه خودرو می‌داند پس باید تصمیم برای در بورس عرضه شدن یا نشدن آنرا به شورای رقابت واگذار کند.

وی در ادامه گفت: در سالهای قبل نیز دیوان عدالت اداری این تذکر را به ما داد که شما مسئول اعلام قیمت خودرو را نیستید.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها