مشاهده خبر

سه شنبه 12 اردیبهشت 1402

وضعیت کارگران زیر ذره‌بین فرامتن

برنامه فرامتن با دعوت از معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع وضعیت کارگران در سال 1402 پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، رعیتی‌فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه فرامتن گفت: امروز حق مسکن کارمندان 900 هزار تومان است ولی دو اقدام صورت گرفته و طبق توافقی که با وزارت راه و شهرسازی برای مسکن کارگری داشته‌ایم.

وی افزود: قرار است در قالب تعاونی‌های مسکن کارگری 200 هزار واحد تولید شود. در عین حال معاونت تعاون طبق قرارداری که بسته شده قرار بر این است که از قانون مسکن ملی استفاده کرده و 200 هزار واحد دیگر را بگیریم. البته بسیاری از کارگران بی مسکن نیستند ولی برای نیازمندان حتی بازنشستگان را نیز شامل خواهد شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حداقل حقوق برای یک کارگر با دو فرزند در سال جدید حدودا 8 میلیون و 500 هزار تومان است. برای کارگران در مقوله سبد معیشت دهک چهارم انتخاب می‌شود و در این دهک 36 درصد اقلام خوراکی هستند و 64 درصد اقلام غیر خوراکی هستند. حال با توجه به افزایش حقوق امسال به اضافه یارانه‌ای که در سال‌ جدید اعطا می‌شود این افزایش حقوق نسبت سبد معیشتی سال گذشته متناسب است.

وی ادامه داد: امروز باید تمام توان خود را بر روی کاهش تورم بگذاریم. خود کارگران بسیار تکرار کرده‌اند که اگر تورم کنترل شود افزایش حقوق نمی‌خواهند. ما باید تلاش کنیم تا هم تورم کنترل شود و هم تولید افزایش یابد.

رعیتی‌فرد خاطرنشان کرد: حال در صورتی که تورم کنترل نشود با اینکه شورای عالی کار در سال حداقل یک بار حقوق را مشخص می‌کند ولی در دولت سیزدهم آقای وزیر قول دادند که اگر حقوق کارمندان ترمیم شود، حقوق کارگران نیز افزایش خواهد یافت.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها