مشاهده خبر

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1402

یوسفی: جمعیت شرق و غرب ایران با سیاست‌های اشتباه در حال خالی شدن است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در برنامه عیار شبکه افق گفت: با سیاست های اشتباه، شرق و غرب کشور خالی از جمعیت شده یا در حال خالی شدن است، نمی توان همه مردم را در تهران و کلانشهرها جمع کرد.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجتبی یوسفی در بخش گفت‌وگوی ویژه‌ی برنامه تلویزیونی عیار که سه‌شنبه شب روی آنتن زنده شبکه افق رفت با اشاره به اینکه نظر مجلس به صراحت، اختصاص 20 درصد تسهیلات کل کشور به مسکن است اظهار کرد: دلیل این امر آن است که مسکن حوزه پیشران در اقتصاد است ولی برخی معتقدند این مسئله موجب تورم می شود که مورد قبول ما نیست.

وی افزود: زمانی که وام مسکن داده می شد، بازارهای موازی رونق نگرفتند بلکه همین بازار مولد مسکن رونق داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی دو سال گذشته، در بهترین حالت 150 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن داده شده است گفت: دستگاه های عمومی و دولتی، اگر زمین دارند یا برای مولدسازی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند یا برای کارکنان خودشان، مسکن بسازند.

وی ادامه داد: از 4 میلیون واحد مسکن مهر، یک میلیون واحد توسط تعاونی ها ساخته شد که همان ها به مشکل خوردند و هنوز درگیر 100 هزار واحد از آنها هستیم.

یوسفی با بیان اینکه نیاز اصلی مسکن در کلانشهرهاست نه شهرهای کوچک خاطرنشان کرد: یعنی آن جایی که زمین هست، مشکلی نیست ولی در کلانشهرها با این مشکل مواجه هستیم.

وی بیان کرد: جایی که زمین داریم، متقاضی کم است مثل شهرهایی که جدیدا تاسیس شده اند، در این شهرها حتی زمین برای واحد ویلایی هم وجود دارد ولی کسی نمی خواهد زیرا شهر یک موجود زنده است که باید زمینه ورود شهروندان را هم به آن فراهم کرد ولی این کار انجام نشده

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تهران و کلانشهرها نمی توان به سادگی زمین تامین کرد گفت: البته بحث الحاقات هست که روی آنها حرف داریم.

وی تصریح کرد: با سیاست های اشتباه، شرق و غرب کشور خالی از جمعیت شده یا در حال خالی شدن است، نمی توان همه مردم را در تهران و کلانشهرها جمع کرد.

یوسفی افزود: لازم نیست همه امکانات در تهران تجمیع شوند، می توان مثلا زیرساخت های پرند را تقویت کرد، سپس به شهرهای اطراف رفت و همینطور پیش رفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از 800 همت در نظر گرفته شده، فقط 111 همت تسهیلات مسکن طی دو سال پرداخت شده است گفت: دولت باید یک بسته کامل برای مسکن تدوین کند که شامل بافت فرسوده و دیگر موضوعات هم باشد.

6 درصد زمین‌های کشور برای ساختن خانه مناسب هستند

مهدی عسگری دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی هم در ارتباط تلفنی با برنامه عیار با اشاره به اینکه باید جاذبه زمین را در حوزه سوداگری حذف کنیم گفت: مصوبه مجلس درباره مالیات بر عایدی سرمایه، می تواند میزان تقاضای غیر مصرفی را در این زمینه کاهش دهد.

وی افزود: در کنار این مسئله باید انحصار و احتکار زمین را بشکنیم؛ در ایران مشکلی بابت تامین زمین برای ساخت مسکن نداریم چه اینکه 6 درصد زمین های کشور، کاملا برای این منظور مناسب هستند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با جایابی نزدیک به آبادی هایی همچون شهرها و روستاهای کوچک و بزرگ، زمین مناسب برای ساخت خانه را همراه با زیرساخت های مناسب فراهم می شود.

وی ادامه داد: وقتی شهرها محدود به مساحت خاصی شده اند، دائما با افزایش تصاعدی قیمت زمین مواجه هستیم که بالاترین تورم آن مربوط به کلانشهرها بوده است.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها