مشاهده خبر

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1402

هنرستانی‌ها موضوع فرامتن شدند

برنامه فرامتن با دعوت از معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به موضوع هنرستان‌ها در سطح کشور پرداخته است.

1

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه فرامتن ضمن توضیح در مورد وضعیت نوسازی تجهیزات و امکانات مدارس گفت: در سال تحصیلی جاری حدود 70 هزار دانش آموز به مجموعه هنرستانی ما افزوده شده است و این افراد نیازمند تجهیزات هستند و در عین حال تجهیزات موجود هم مستهلک می‌شوند.

وی افزود: جایگزینی و در کنار آن افزایش تجهیزات نیازمند منابع بیشتری است و منابع موجود ما این سطح از نیاز را پوشش نمی‌دهد و ما نیازمند کمک و یاری بیشتری هستیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: به دنبال آن هستیم تا آموزش را به سمت محیط واقعی کار ببریم. امسال توانستیم بیش از 40 هنرستان وابسته به صنعت ایجاد کنیم. در برخی کارخانجات مربوط به صنعت فولاد و صنعت برق با رایزنی‌هایی که صورت گرفته قرار شده آنها در آموزش هنرستانی با آموزش و پرورش همکاری کنند. امروز به دنبال ایجاد مشارکت با سایر بخش‌ها نیز هستیم.

وی ادامه داد: امروز همه 70 هزار دانش ‌آموزی که هنرستانی شده‌اند، افرادی هستند که پایه‌ نهم بوده‌اند و بسیاری با میل خود به سمت هنرستان آمده‌اند. متاسفانه در برخی رشته‌های هنرستانی نتوانسته‌ایم به درخواست‌ها به صورت کامل پاسخ مثبت دهیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: برنامه آموزش متوسطه 5 ساله است. امسال ما بیش از 40 درصد دانش ‌آموزانمان را در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای هدایت میکنیم. بستر ایجاد می‌کنیم و به دنبال افزایش کیفیت آموزش هستیم. نمی‌توانیم یک شبه موضوع مهارت آموزی را در کشور حل کنیم در صورتی که طی چندین سال بسیار افت کرده بودیم.

وی در مورد باز پس‌گیری شهریه مدارس غیر انتفاعی به دلیل تعطیل‌های آلودگی هوا گفت: البته این موضوع مرتبط با سازمان مربوط به خود است اما آنچه بنده اطلاع دارم ابلاغیه‌ توسط اداره آموزش و پرورش استان‌ها اعلام شده است که امروز باید نظارت در این حوزه‌ها بیشتر صورت گیرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: مدارسی که شامل این موضوع می‌شدند یا فوق برنامه‌ای برای دانش آموزان در نظر گرفته‌اند و یا نسبت به بازگشت مبلغ رفته‌اند. امروز اگر اولیا نسبت به این موضوع اعتراضی دارند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها