مشاهده خبر

شنبه 16 اردیبهشت 1402

«فرش عرش»، پرتره‌ای درباره یک کارآفرین

مستند عرش فرش در جدول پخش برنامه‌های شبکه افق قرار گرفته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، « فرش عرش» مستندی به کارگردانی روح‌الله توکلی است که روز جمعه از قاب شبکه افق مهمان خانه مخاطبین خواهد شد.

«فرش عرش» در واقع مستند پرتره‌ای است درباره علی حکیمی که در سفری به عتبات عالیات و در نجف اشرف، توجه‌اش به نکته‌ای در مورد فرش‌های حرم حسینی جلب می شود، این که چنین فرش‌هایی در شأن حرم نیست و تصمیم می‌گیرد تا فرش‌هایی به آن‌جا هدیه بدهد.

او به دلیل شرایط خاص حرم، به سختی و با استفاده از قدم‌هایش می‌تواند فرشی در ابعاد هشت متر و چهار سانتی‌متر را اندازه‌گیری کند اما پس از برقرار کردن دار قالی و بافتن بخشی از آن به این نتیجه می‌رسد که در محاسباتش دچار اشتباه شده و فرش مورد نظر در نهایت هشت متر خواهد شد. در سفر دوباره و گفت‌و‌گو با تولیت حرم حسینی و استقبال آن‌ها اجازه می‌گیرد که به‌طور دقیق متراژ فرش مورد نظر را اندازه‌گیری کند و بعد از این کار است که پی می‌برد اشتباه او در محاسبه ابتدایی، درواقع اشتباه نبوده و فرش مورد نظر باید همان هشت متر باشد. او این را از الطاف غیب می‌داند و بعد از اهدای فرش بر آن می شود که در حرم مطهر دیگر امامان نیز فرش بگستراند.

علاقه‌مندان می‌توانند این مستند را امروز(جمعه) ساعت 20:30 و تکرار آن را روز بعد ساعت 04:30 تماشا کنند.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها