مشاهده خبر

شنبه 6 خرداد 1402
مستندهای شبکه افق در این هفته

«سلاح ایرانی» برای «نسل سوم»ی‌ ها

مستندهای مختلفی با موضوعات گوناگون علمی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، طی این هفته روی آنتن شبکه افق سیما می‌رود.

0

در این هفته، مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه‌ای در هفته جاری با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی طی جاری از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

شنبه ششم خردادماه ساعت 20، قسمت پنجم مستند «نسل سوم» روی آنتن می‌رود که هر قسمت آن، به زندگی و فعالیت‌های یکی از جوانان کارآفرین در بخش‌های مختلف کشور اختصاص دارد.

ساعت 20:30 روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هم قسمتی دیگر از مستند «سیم آخر» پخش خواهد شد؛ مجموعه‌ای که در مورد مشاغل سخت و طاقت فرسا ساخته شده است.

«داستان تحریم» عنوان مجموعه مستند دیگری است که قسمت چهارم آن، یکشنبه هفتم خردادماه از شبکه افق پخش می‌شود؛ این مجموعه با تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد کشاورز صدیق تولید شده و به تاریخچه چگونگی ایجاد و گسترش تحریم‌ها علیه ایران می‌پردازد.

دوشنبه این هفته هشتم خردادماه ساعت 20، قسمت بیست و سوم مستند «فناورانه» هم روی آنتن می‌رود. این مجموعه مروری است بر پیشرفت‌های کشور در حوزه فناوری با محوریت شرکت‌های دانش بنیان که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. کارگردانی فناورانه را بهاره صفوی بر عهده داشته است.

روز سه‌شنبه نهم خرداد ساعت 18 قسمت سوم مجموعه مستند 12 قسمتی «مسجدنشان» پخش خواهد شد؛ این فیلم روایتی از فعالیت‌های گوناگون فرهنگی، هنری و مذهبی در مساجد سراسر کشور است.

قسمت سوم مجموعه «سلاح ایرانی» هم برای پخش در ساعت 18 روز چهارشنبه این هفته در نظر گرفته شده است؛ در این مستند، تاریخچه انواع سلاح‌های سبک و سنگین که توسط متخصصان داخلی کشورمان طراحی و ساخته شده و به تولید انبوه رسیده‌اند به نمایش درآمده است، سلاح‌هایی همچون موشک، قایق و انواع اسلحه‌های خودکار و نیمه خودکار که ایران را به صادرکننده جنگ‌افزار هم تبدیل کرده است.

«بی واسطه» عنوان مستند دیگری است که قسمت‌های نهم و دهم آن پنجشنبه 11 و جمعه 12 خرداد ساعت 16 از شبکه افق پخش می‌شود؛ این مجموعه با اجرای محمد دلاوری و تهیه‌کنندگی سیدعلی صدری‌نیا در هر قسمت به سراغ یک موضوع چالشی و دغدغه‌مند می‌رود. محمد دلاوری در این برنامه ماجراجویی‌های جدیدی را در بازگشت به آنتن تلویزیون تجربه کرده است.

همان روز ساعت 20:30، قسمت بیست و چهارم مستند «ماجرای امروز» هم از شبکه افق پخش خواهد شد؛ این مجموعه روایتی از زندگی شهدای مدافع امنیت است که در راه حفظ امنیت جامعه و مقابله با آشوبگران به شهادت رسیدند. محسن اردستانی رستمی، کارگردانی ماجرای امروز را بر عهده داشته است.

از دیگر مستندهایی که شبکه افق برای این هفته در نظر گرفته می‌توان به «دردانه‌ها» برای ساعت 19 و «رنج ترنج» برای ساعت 20:30 روز جمعه اشاره کرد.

رنج ترنج، مجموعه‌ای با تهیه‌کنندگی امیرحسین جان‌پناه و کارگردانی کیومرث محمد چناری است که درباره بانوان تاثیرگذار سوریه در زمان جنگ ساخته شده است.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها