مشاهده خبر

یک شنبه 7 خرداد 1402
وارونگی

تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت!

«وارونگی» شنبه این هفته با هدف پاسخ به شبهات و شایعات مطرح شده در فضای مجازی روی آنتن شبکه افق سیما قرار گرفت.

0

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. باز شدن پرونده فساد 20 هزار میلیارد تومانی در شهرداری در سرتیتر این خبرها قرار داشت که مشخص شد، این پرونده مربوط به ادوار گذشته بوده و ارتباطی با دولت حاضر ندارد.

خبر بعدی درباره مسائل مرزی کشور بود که در چند روز اخیر در مرزهای شرقی ایران اتفاق افتاده است؛ در خبرها آمده بود که ایران به فرودگاه زرنج افغانستان حمله موشکی کرده است که این خبر تکذیب شد.

بخش دیگری از این برنامه به مبادله زندانیان بین ایران و بلژیک و خاصه اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی اشاره داشت.

در این بخش گزارشی از پوشش‌های خبری رسانه‌های وابسته مانند BBC در وارونه نشان دادن قضایای مربوط به گروگان‌گیری دیپلمات ایرانی مورد بررسی قرار گرفت همچنین موضوع لایحه حجاب نیز مانند چند ماه گذشته، از موضوعاتی بود که این رسانه‌ها به آن پرداختند.

بخش مهم دیگری که در این برنامه اشاره شد، پاسخ به یک سوال مهم در سیاست خارجی ایران بود که مهمان این برنامه سیدرضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل سیاسی بود و به تحلیلی درباره شبهه ایجاد شده درباره تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان پرداخت.

صدرالحسینی با اشاره به موضوع توافق با عربستان و ادعای عقب‌نشینی ایران از سیاست‌های خود اظهار کرد: برخی از افرادی که به دنبال این گونه مسائل هستند یا به دنبال امتیاز گرفتن برای انتخابات پیش روی ایران هستند و یا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

وی افزود: ایران هرگز در قبال فشارهای وارده بر خود از سیاست‌های خود عقب نشینی نکرده است و بهترین شاهد مثال آن،  عدم تغییر سیاست ایران در قبال ترامپ و فشارهای سخت و سنگین تحریمی اوست.

مهمان دیگر این برنامه، سعد الله زارعی، کارشناس مسائل سیاسی بود که به صورت مشخص به این سوال پاسخ داد که آیا ایران درباره یمن در مذاکرات چین عقب نشینی کرده است یا نه؟

زارعی در پاسخ به این سوال گفت: جمهوری اسلامی ایران سیاستی رو به رشد داره و اینگونه نیست که سیاست‌های خود را برای دیگری کنار بگذارد.

او اذعان کرد که ایران بر اساس سیاست‌های مدنظر خود پیش می‌رود و این درحالی است که توافق به درخواست عربستان بوده و بنابراین نادیده گیری سیاست ایران در قبال یمن و عقب‌نشینی ایران از مواضع خود، سخنی بیهوده است.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها