مشاهده خبر

سه شنبه 9 خرداد 1402
انارستان

زردی نوزاد را در همان دوران بارداری برطرف کنید

برنامه انارستان دوشنبه این هفته با محوریت پاسخ به سوالات بینندگان پخش شد.

0

مطابق معمول برنامه‌های دوشنبه انارستان، این برنامه به پرسش و پاسخ پزشکی اختصاص داشت و مهمان این برنامه دکتر کرد افشار، متخصص طب سنتی بود.

از سوالاتی که در این بخش از کارشناس برنامه پرسیده شده بود درباره کنترل زردی نوزاد در ایام بارداری و خصوصا ماه آخر بارداری بود که دکتر کردافشار پاسخ داد: کاهش مصرف غذاهای غلیظ مثل ماکارونی، گوشت قرمز و ادویه تا حد بسیار زیادی می‌تواند از زردی گرفتن نوزاد جلوگیری کند.

کردافشار در جواب به این سوال که آیا در طب سنتی درمانی برای آب مروارید وجود دارد یا خیر گفت: در مراحل اولیه اگر باشد، امکان پیشگیری وجود دارد و برای مثال با تدابیر مختلفی که در طب سنتی برای چشم وجود دارد، مانند ماساژ دادن اطراف چشم‌ها می‌توان تا حد زیادی پیشگری کرد اما در جراحی آب مروارید، استفاده از طب مدرن بهتر است.

این متخصص طب سنتی در پاسخ به این سوال که سرفه‌های خیلی خشک چگونه می‌تواند درمان شود گفت: اصل در هر چیزی پرهیز است یعنی پرهیز از چربی و سرخ‌کردنی‌ها و نیز خوردن روزانه یک کاسه سوپ، از جمله توصیه‌های دکتر کردافشار بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا وقتی از خواب برمی‌خیزیم اصطلاحا بدن ما خشک است، گفت: معمولا کسانی که در بدن خود دارای مواد زائد هستند، دچار این مشکل می‌شوند.

کرد افشار افزود: یکی از راه‌های دفع مواد زائد بدن، خوردن شبانه یک عدد سیب است که پس از دو هفته اثر آن را خواهند دید.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها