مشاهده خبر

جمعه 19 خرداد 1402
360 درجه

1216 نفر را بکشید تا برنده این بازی باشید!

برنامه 360 درجه روز پنجشنبه به سراغ خشونت در بازی‌های ویدیویی رفت و این مسئله را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داد.

1

بازی‌سازی پرخرج‌ترین صنعت دنیای سرگرمی‌های دیجیتال است و نکته حائز اهمیت اینکه خشونت در بازی‌ها بسیار رواج دارد و اشکال مختلف از آن، توسط گیمرها تجربه می‌شود.

در حال حاضر رکورد قتل در بازی‌های ویدیویی برای یکی از بازی‌های شرکت راک استار یعنی مکس پین 3 است.

داستان این بازی درباره یک سرباز بازنشسته آمریکایی است که برای یک خانواده ثروتمند کار می‌کند و برای نجات دختر ربوده شده این خانواده در طول بازی باید 1216 نفر را به قتل برساند.

بازیکن در این بازی مدام در حال تیراندازی و کشتار است و یا در حال شکنجه دادن اشخاص برای جمع آوری اطلاعات است.

این بازی ها رابطه مستقیم با خشونت و پرخاشگری در نوجوانان دارد. قتل ها و کشتارهایی که در آمریکا  و دیگر کشورها توسط نوجوان ها اتفاق افتاد، همگی با تاثیر پذیری از این بازی ها بود. این نوجوان ها حین بازجویی اعتراف می کردند که علت انجام این کار، تجربه این خشونت و انجام آن در واقعیت بود.

بازی سازان وقتی مورد مؤاخذه قرار می گرفتند یا انکار می کردند یا آن را حرف های من درآوردی سیاستمداران آمریکا برای فرار از قانون مخرب آزادی حمل اسلحه، می دانستند. برخی هم معتقدند خشونت هایی که در فیلم های هالیوودی سالانه پخش می شود، تاثیری روی روان نوجوان ها ندارد و فقط بازی های ما دلیل این خشونت هاست!

اما بازی‌های آمریکایی وقتی وارد کشور می شوند، غیر از خشونت، باید نگران تاثیرات فرهنگی آنها هم بود. در کشور برای این مساله چاره ای اندیشیده نشده است. بنیادی با عنوان بنیاد ملی بازی های رایانه ایی ایجاد شده که تنها کار آن رده بندی این بازی ها است و دیگر نظارتی بر این بازی ها ندارد.

باتوجه به اینکه امکان کنترل این بازی ها نیست، باید خانواده نگاهش درباره بازی کردن را تغییر بدهد و کنترل و نظارت بیشتری روی بازی هایی که نوجوان ها بازی می کنند، داشته باشند. بچه ها در بازی ها فقط خشونت رو نگاه نمی کنند بلکه این خشونت رو زندگی میکنند و انجام می دهند.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها