مشاهده خبر

یک شنبه 28 خرداد 1402

خانواده در انیمیشن‌های هالیوودی

برنامه 360 درجه با موضوع خانواده در انیمیشن‌های هالیوودی از شبکه افق پخش شد.

0


در این برنامه به پیشینه جنگ‌های ستاره‌ای به کارگرانی جرج لوکاس و تاثیر نگاه او بر سایر فیلم‌ها تا قبل از دهه 90 میلادی بود پرداخته شد. بعدها و به به تاثیر از نگاه لوکاس، انیمیشن‌ها نیز به این سمت رفتند. 
همچنین به تاثیرپذیری کودکان در سنین کم از آثاری که با نگاه لوکاس ساخته می‌شد، اشاره شد. یکی از نکات برجسته این انیمیشن‌ها، عدم وجود خانواده و وجود ناپدری و نامادری است که نگاه مخاطب کودک را از وجود خانواده منحرف می‌سازد.
شرکت‌های ساخت انیمیشن از دهه 90 میلادی با علاقه کم مخاطب به این نوع انیمیشن‌ها مواجه شدند و تلاش کردند با تغییر موضوع، این بار خانواده، محور اصلی انیمیشن‌ها شود.
تا پیش از این جریان، مخاطب اصلی انیمیشن‌ها فقط کودکان بودند در حالی که با تغییر رویکرد شرکت‌های ساخت انیمیشن، پدر و مادرها هم به این مخاطبین افزوده شدند.
بعدها جریان انیمیشن‌سازی به سمت تغییر ماهیت‌ها رفتند. یکی از پروژه‌هایی که این شرکت‌ها به دنبالش بودند، پروژه خانواده جایگزین بود. این ایده به این صورت است که بر خلاف خانواده‌های سنتی که پدر – مادر – خواهر و برادر وجود دارد، هر چند نفری که دارای ایده و افکار مشابه و نزدیک باشند، می‌توانند یک خانواده را تشکیل دهند. و به این ترتیب به سمت عادی سازی رفتارهای مرد با مرد و زن با زن می‎روند.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها