مشاهده خبر

شنبه 3 تیر 1402

دنیایی جدید به نام بازی‌های تعاملی رایانه‌ای

اولین بازی‌های رایانه‌ای به صورت بازی‌های ساده ورزشی بودند که بعدها و برای جذاب‌تر شدن این بازی‌ها، ایده ساخت بازی‌های تعاملی که چندین نفر در یک بازی با یکدیگر همکاری می‌کنند، پدیدار شد.

0

برنامه 360 درجه روز پنجشنبه با موضوع بازی‌های تعاملی از شبکه افق پخش شد.

اولین بازی‌های رایانه‌ای به صورت بازی‌های ساده ورزشی بودند اما بعدها و با عوض شدن سلیقه کاربرها، به بازی‌های اکشن ساده تبدیل شدند. شرکت‌های بازی سازی برای جذاب کردن و پر پول کردن جیب خودشان به سمت بازی‌های اول شخص اکشن رو آوردند زیرا فهمیدند که این بازی‌ها مثل سایر بازی‌های تعاملی برای کاربر قدیمی و تکراری نمی‌شوند.

داستان این بازی‌ها در آغاز به این صورت بود که شخصیت اول این داستان فردی با شخصیت سفید و انسانی خوب بود اما در بازی‌های بعدی به سمت خاکستری شدن نقش این شخصیت‌ها رفتند. این بازی‌ها به صورت اول شخص بودند و در آن یک شخص بازی می‌کرد.

بعدها و برای جذاب‌تر شدن این بازی‌ها ایده ساخت بازی‌های تعاملی که چندین نفر در یک بازی با یکدیگر بازی کنند، ایجاد شد.

انتخاب کردن پایان بازی و نحوه به پایان رسیدن بازی‌های تعاملی ویژگی بارز این نوع از بازی‌ها بود که به کاربر این اجازه را می‌داد به هر صورتی که می‌خواهد بازی را به اتمام برساند.

این انتخاب‌ها در بازی‌های منتشر شده جدید افزایش پیدا کرده و به این صورت است که کاربر می‌تواند یک شخصیت را از ابتدا و به هر نحوی که می‌خواهد طراحی و بسازد.

شرکت‌های بازی سازی با دادن حق انتخاب‌های متفاوت به مخاطب، مدت زمان بازی‌ کاربرها خصوصا جوانان و نوجوانان را از دو ساعت به چند ده ساعت افزایش دادند.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها