مشاهده خبر

شنبه 10 تیر 1402
صنعت انیمه و مانگا در شرق

۶۰ درصد انیمیشن‌های دنیا در این کشور ساخته می‌شود

در حال حاضر بیش از 430 استودیوی طراحی انیمه در ژاپن فعال هستند و از سال 2016 به بعد بیش از 60 درصد انیمیشن‌های جهان در دست ژاپنی‌ها بوده است.

3

برنامه 360 درجه با موضوع صنعت انیمیشن روز پنجشنبه از شبکه افق پخش شد.

مانگا یک هنر قدیمی ژاپنی است که به تعبیری به عنوان پدر انیمه‌های ژاپنی به حساب می‌آید. قدمت این هنر در ژاپن به قرن 19 میلادی بر می‌گردد که بر اساس فرهنگ ژاپنی طراحی و نسل به نسل به مردم منتقل شده است.  منظور از مانگا، تصویری و نقاشی کردن داستان‌ها به صورت دستی است.

ژانرهای مختلفی برای این هنر وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به قصه‌های دخترانه، پسرانه، کودکانه و... اشاره کرد و تقریبا می‌توان گفت برای هر رده سنی، یک مانگا وجود دارد.

پس از اشغال ژاپن توسط آمریکا فرهنگ این کشور بر صنعت مانگا نیز تاثیر گذاشت و ژاپنی‌ها توانستند این هنر را به عنوان یک هنر پرسود تبدیل کنند و به کشورهای دیگر صادر کنند.

هنر دیگری در ژاپن وجود دارد که برخی از آن‌ها با اقتباس از سبک مانگا‌ها است و به آن انیمه گفته می‌شود.

اصلی که در این انیمه‌ها وجود دارد و باعث می‎شود با بقیه انیمیشن‌ها تفاوت داشته باشد، این است که در هر چیزی اغراق شود از تصویر و شخصیت‌ها گرفته تا طراحی ظاهر و...

هدف از این همه اغراق در انیمه‌ها، نمایشی کردن احساسات است. انیمه کارها حاضرن هر نوع اغراقی را در انیمه‌های خود انجام دهند.

اغراق در چشم‌ها، رنگ موها و سایر اعضای بدن دارای نمادها مختلفی است که همگی نمایشی کننده احساسات هستند. انیمه‌های ژاپنی همچنان به صورت دستی و اندکی با روش‌های کامپیوتری طراحی می‌شوند.

صنعت انیمه از صنعت مانگای ژاپنی خیلی موفق‌تر بود و در حال حاضر بیش از 430 استدیوی طراحی انیمه در ژاپن فعال هستند و از سال 2016 به بعد بیش از 60 درصد انیمیشن‌های جهان در دست ژاپنی‌ها است.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها