مشاهده خبر

دو شنبه 20 شهریور 1402

انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری!

یک پزشک و متخصص طب سنتی گفت: خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی و باروری می شود.

0

برنامه انارستان با موضوع عوامل موثر بر باروری و با حضور دکتر مهدی رشیدی، پزشک و متخصص طب سنتی روز یکشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: دستگاه باروری یکی از مهم ترین دستگاه های بدن و جزء اعضاء رئیسه است. خیلی از دستگاه های دیگر بدن باید سالم باشند که این دستگاه عملکرد سالمی داشته باشد. بنابراین سبک زندگی افراد باید از سنین پایینتر به نحوی باشد که سبک زندگی که در طب سنتی گفته شده نزدیک باشد. حال خوب و سلامت این دستگاه می تواند به شادابی خانواده کمک کند.

رشیدی درباره عواملی که روی باروری تاثیر میگذارد، گفت: به چند نکته باید توجه داشت. ماده ای که نطفه زا است باید از نظر کمیت و کیفیت سالم باشد. سالم بودن اعضایی که تولید ماده نطفه را انجام میدهند بسیار حائز اهمیت است. غدد جنسی یکی از مهمترین عواملیست که این ماده را تولید می کنند پس عضو باید سالم باشد، فاکتور اخر شکل و ساختمان دستگاه باروری باید سالم باشد. انسدادها که در مجاری دستگاه است باعث اختلال در باروری میشود. بنابراین باید رفع شود.

این پزشک خاطرنشان کرد: اگر درباره سالم بودن شکل اسپرم ها  و ماده های نطفه زا بخواهیم اشاره بکنیم ، باید بگوییم که مواد غذایی مستقیما روی آنها تاثیر می گذارد. چربی هایی که مصرف می شود روی این ماده تاثیر می گذارند چرا هورمون های جنسی از کلسترول ساخته می شود. خیلی از زنان و مردانی که از رژیم های غذایی کم چرب استفاده می کنند دچار اختلال در هورمون های باروری میشوند. چون چربی مفید را مصرف نمیکنند. باید 25 درصد حجم بدن خانم ها و آقایان چربی باشد تا قدرت باروری داشته باشند، چربی اضافه باعث ناباروری می شود.

وی افزود: عدم رعایت آداب تماس جنسی همچنین ضعف هایی که در مهارت های جنسی وجود دارد و اعراض نفسانی و حالت های روحی و روانی بر باروری تاثیر میگذارد.

متخصص طب سنتی گفت: وقتی زوجی برای درمان ناباروری به ما مراجعه می کنند ما چندین فاکتور را مد نظر قرار میدهیم. اول از همه استرس ها و مشکلات روحی و روانیشان را مورد بررسی قرار میدهیم، همچنین ضعف و ناتوانی جنسی، کم خونی ها، سوء تغذیه، عملکرد کلیه ها، اختلالات هورمونی را بررسی میکنیم. همینطور به هیات ترکیب افراد توجه می کنیم چون کنترل وزن به شدت روی باروری تاثیر می گذارد. آزمایش نطفه را چک میکنیم که شکل ظاهری دستگاهشان چطور است. لگن، آناتومی رحم و مهمتر از همه کبد، تیروئید و مشکلات گواری را مورد بررسی قرار می دهیم.

رشیدی درباره مواد غذایی موثر بر باروری گفت: درشت مغذی ها و ریز مغذی ها بسیار بر این مساله تاثیر گذار هستند. درشت مغذی ها شامل کربوهیدراتها، چربی ها، آنتی اکسیدان ها و پروتیین ها همچنین مکمل ها است. ریزمغذی ها شامل مواد معدنی روی، مس و سلنیوم، ویتامین های خانواده ب، ویتامین گروه سی و ویتامین ای است.

بهتر است از کربوهیدارتهای سالم و قندهای طبیعی و پیچیده استفاده کنند. تا حد امکان از پروتیین های گیاهی مصرف کنند. پروتیین های جانوری می تواند بر قدرت باروری تاثیر منفی داشته باشد.

خستگی زیاد و کار زیاد باعث کم شدن قوای جنسی و سرد مزاجی می شود و فرد باید به این مساله توجه کند نوشیدن نوشابه های انرژی زا در دراز مدت باعث اختلال در زندگی زناشویی می‌شود.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها