مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است!

دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای صنعتی گفت: بیش از سه یا چهار هزار واحد تحت تملک بانک‌هاست و گویی دستی وجود داشته که واحدهای صنعتی را تعطیل کند و برخی از این بانک‌ها انگار وظیفه داشتند این کار را انجام دهند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه به مستند «آقا مصطفی» از شهدای مدافعان حرم و با حضور احمدرضا کریمی، مستندساز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: شهید مصطفی آقازاده اصالتا متولد خوزستان و خونگرمی خوزستانی‌ها را به ارث برده بود و ماموریتی که برای خود تعریف کرده بود که نگذاریم الگوهایی که در جنگ از شهدا به یادگار مانده است از بین نرود. یکی از کارهای مهمی که ایشان انجام می‌دادند، پاسداشت یاد شهدا بود که از طریق ترویج کتاب‌های مرتبط با شهدا یا سر زدن به خانه‌های شهدا این کار را انجام می‌داد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در کشور به این خبرها اشاره شد: امکان‌پذیری لقاح مصنوعی و تولید جنین یوزپلنگ، افتتاح بزرگترین معدن سرب و روی آسیا در دهه فجر، آمادگی بهره‌بردای گازرسانی به صعب العبورترین مکان در لرستان، تشخیص زودهنگام بیماری ام اس با تصاویر شبکیه چشم در تبریز

در بخش بعدی این برنامه نیز به موضوع احیای واحدهای صنعتی و با حضور علی کریم‌پور نطنزی، دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای صنعتی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ابتدای کار ما برآورد واضحی از واحدهای صنعتی نداشتیم و بهترین آماری که وجود داشت مربوط به شرکت و شهرک‌ها بود که رصد و پایش را راه انداختیم و آمارهای مختلفی داشتیم که حدود 48 هزار واحد راکد و دارای مشکل و نیمه فعال هستند.

وی افزود: مخاطب نهضت احیا واحدهای خرد، واحدهای متوسط، واحدهای کوچک، واحدهای بزرگ و واحدهای پیشران وجود دارد.

کریم‌پور گفت: پیش بینی ما این است که در شش ماهه دوم یک جهش قابل توجهی را شاهد باشیم. مدلی که ما در احیا پیش می‌بریم این است که ما احیاگرانی را آموزش می‌دهیم تا به صورت حرفه‌ای فعالیت‌ خود را انجام دهند و به عنوان راهنما در حوزه احیا قرار بگیرند.

وی افزود: دولت، هدایت، نظارت و حمایت را در دستور کار دارد و تمام خدماتی که از طریق احیا به واحدهای صنعتی ارائه می‌شود از بخش خصوصی است. ما واحدهایی داشتیم که هشت تا ده سال تعطیل بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بالای سه چهار هزار واحد تحت تملک بانک است و گویی دستی وجود داشته است که واحدهای صنعتی را تعطیل کند و برخی از این بانک‌ها انگار وظیفه داشتند که این کار را انجام دهند.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها