مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان

یک پزشک طب سنتی گفت: طبق گفته ابن سینا بزرگ‌ترین تدبیری که برای سلامت بدن استفاده می‌شود، ورزش است. ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات و بیماری را برطرف کند.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخ به سوالات پزشکی مردم و با حضور دکتر حسن اکبری، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: وقتی سلول‌های مغزی آسیب می‌بیند، در نواحی که آسیب دیده است، برای اصلاح زمان می‌برد که به حالت طبیعی برگردد. اگر امکانات انرژی سلولی مهیا شود، باز می‌گردد. روغن مالی با روغن سیاه دانه، بابونه، زیتون، بادکش می‌تواند به برای آسیب‌های ناشی از مغزی موثر باشد.

اکبری افزود: اصلاح سته ضروریه یعنی زود خوابیدن، غذای سالم، هوای سالم، رفع یبوست، استفاده از داروهای حیوانی و گیاهی و معدنی مانند عسل، آویشن، نمک طبیعی می‌تواند برای خلط پشت گلو موثر باشد. همچنین بادکش و روغن مالی نیز می‌تواند برای این خلط موثر باشد.

وی گفت: اگر کسی سته ضروریه را رعایت کند می‌تواند بسیاری از مشکلات گوارشی را برطرف کند و همچنین طبق گفته ابن سینا بزرگ‌ترین تدبیری که برای سلامت بدن استفاده می‌شود، ورزش است. ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

این پزشک طب سنتی افزود: رعایت‌های اساسی برای سلامت بدن اهمیت دارد. پرهیز از خوردن سردی‌ها و ترشی‌ها مخصوصا وقتی کسی میخواهد آب بنوشد، آب را با چیزی قاطی کند و میل کند. حتی ابن سینا می‌گوید که آب را به فرزند خود تنها ندهید، با چیزی آن را قاطی کنید و بدهید، مثل گلاب، عرق نعناع، عرق بیدمشک و... همچنین بودن یخ در آب یا نوشیدنی بسیار مضر است و می‌تواند باعث نزله شود.

حال این نزله چه بدی‌هایی دارد؟ ما یک راه ارتباطی از گوش میانی به حلق داریم که مجرای بسیار باریکی است که گاهی باز می‌شود و ترشحات گوش ما را وارد حلق و معده می‌کند که اگر نزله‌ها زیاد باشد، باعث بسته شدن این مجرا می‌شود و حتی ممکن است به ناشنوایی منجر شود.

وی افزود: بعضی از کودکان عادت به آب خوردن سرد دارند که مصرف زیاد آب سرد باعث ایجاد لوزه می‌شود و باید از مصرف بسیار زیاد آب سرد پرهیز شود.

این متخصص طب سنتی گفت: زالو چندین ماده موثره در دهانش دارد که هیرودین یکی از این مواد هست که باعث باز شدن لخته‌ها و عروق است. زالو را در انتهاترین قسمت انداخته می‌شود.

وی گفت: طبابت یک هنر است و برای درمان، به وقت نیاز دارد. برخی از بیماری‌ها به مدت زمان زیادی برای درمان نیاز دارد زیرا بیماری‌ها به مرور زمان به وجود آمده است و برای درمان نیز به وقت نیاز دارد.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها