مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها

مدیر عامل بیمه سلامت گفت: روستاییان همگی بیمه هستند و دولت برای کسانی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند نیز شرایطی فراهم کرده تا به صورت رایگان یا به صورت حداقل حق بیمه، زیر پوشش قرار بگیرند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در ایران به این خبرها اشاره شد: احداث 53 فضای آموزشی در قالب مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در استان مرکزی، صرفه‌جویی 1.3 دهم میلیارد دلاری با تولید محصولات بار اول

در بخش بعدی این برنامه به موضوع بیمه در ایران و با حضور محمدمهدی ناصحی، مدیر عامل بیمه سلامت به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: خوشبختانه ایران از نظر پوشش بیمه‌ای درصد قابل توجهی را دارد و بیمه سلامت حدود 40 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: روستاییان همگی بیمه هستند و کسانی که هیچ گونه بیمه‌ای ندارند نیز یا به صورت رایگان و یا به صورت حداقل حق بیمه، دولت شرایطی را فراهم کرده است که تحت پوشش قرار بگیرند.

ناصحی گفت: تامین اجتماعی نیز همین حدود 40 میلیون نفر را تحت پوشش دارد و سایر بیمه‌ها مانند نیروهای مسلح درصدی را تحت پوشش دارند. شرایط برای بیمه حداقلی را دارند و دولت سیزدهم 5 دهک را بیمه رایگان کرده است که حدود 12 میلیون سیصد هزار نفر است که تحت پوشش رایگان قرار دارند و این اقدام مثبت در کشور اتفاق افتاده است.

مدیر عامل بیمه سلامت افزود: ما با کد ملی را در سامانه داریم و همه کسانی که بیمه دارند، بر اساس این کد ملی کاملا مستند قابل پیگیری است و در سامانه سلامت ایرانیان قرار دارد. ما این 12 میلیون نفر را بدون مراجعه آنان بیمه کرده‌ایم و حتی به آنان پیامک زده‌ایم اما نواقصی هم داریم که غیر قابل انکار است.

وی افزود: بودجه بیمه همگانی در دولت سیزدهم 6 برابر شد. بودجه بیمه برای داروها به 62 هزار میلیارد رسیده است. اگر 30 هزار میلیارد تومان به این عدد اضافه شود، داروها را در بخش خصوصی هم تحت پوشش قرار خواهیم داد.

در بخش میز فرهنگ و هنر این برنامه نیز به موضوع موسسه محبین ام‌المومنین خدیجه کبری و با حضور حمید چندانی، مسئول موسسه فرهنگی محبین ام‌المومنین خدیجه کبری سلام الله علیها به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ابتدای کار این موسسه، ما یک گروه جهادی بودیم که در استان سیستان و بلوچستان خدمت می‌کردیم. این استان یکی از استان‌های محروم و کم برخوردار است. ما تصمیم گرفتیم که گروه‌های جهادی را به این منطقه دعوت کنیم خصوصا در بلوچستان و تا سال 94 فعالیت می‌کردیم و تصمیم گرفتیم که به جنوب استان یعنی ایرانشهر برویم. پس از آن به این نتیجه رسیدیم که این گروه جهادی به یک موسسه تبدیل شود.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها