مشاهده خبر

چهار شنبه 29 شهریور 1402

درمان نازایی با طب سنتی

یک متخصص طب سنتی گفت: تعداد، حجم و شکل‌های غیرطبیعی و حرکت پایین اسپرم، باعث نازایی در افراد می‌شود بنابراین برای درمان چنین مشکلی کسی که پزشک طب سنتی است یک سری راه‌کارها می‌تواند ارائه کند.

1

برنامه انارستان با موضوع نازایی و با حضور دکتر حسن یوسفی، پزشک و متخصص طب سنتی روز سه شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: یکی از مواردی که می‌تواند در نازایی مردان موثر باشد، تغییر ساده مزاجی است. بوعلی معتقد است که اختلاف مزاج زوجین، می‌تواند عامل موثری در باروری باشد بنابراین می‌توان با یک تغییر مزاج ساده یا تغییر عادات غذایی، بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

یوسفی گفت: تعداد، حجم و شکل‌های غیرطبیعی و حرکت پایین اسپرم، باعث نازایی در افراد می‌شود بنابراین برای درمان چنین مشکلی کسی که پزشک طب سنتی است یک سری راه‌کارها می‌تواند ارائه کند.

وی افزود: تعداد اسپرم برای تولید مثل حداقل باید 20 میلیون باشد و اگر تعداد کمتر از این بود و نازایی اتفاق افتاده بود، 250 گرم نخود خام با خارخاسک مخلوط شود به همراه 5 کیلو شیر میش یا گوسفند حرارت داده شود به صورت کامل تا شیر بخار شود، سپس در آفتاب باید خشک شود و با دو کیلو نبات آسیاب شود و روزی یک قاشق غذاخوری به مدت 2 ماه مصرف شود، تعداد اسپرم‌ها از این طریق به شدت افزایش می‌دهد.

وی گفت: برای کسانی که حرکت اسپرم کم دارند، 100 گرم گرده لقاح یا بوی خرما به همراه 50 گرم زنجبیل و عسل داغ هر روز در شیر یا آب گرم به مدت 64 روز مصرف شود، می‌تواند حرکت اسپرم را افزایش دهند.

این متخصص طب سنتی گفت: ممکن است کسی که چسبندگی بالایی در اسپرم داشته باشند، 125 گرم شیر خش در 150 سی سی شیر مخلوط شود و 15 روز مصرف شود می‌تواند چسبندگی زیاد اسپرم را کاهش دهد.

وی گفت: گاهی ممکن است اسپرم‌ها طبیعی نباشند. برای چنین مشکلی بمصرف هر ماده‌ای که تخم دارد مانند سیر، پیاز، جعفری، شلغم و... می‌تواند به طبیعی کردن اسپرم‌ها کمک کند. دارویی با نام جوارش زرعونی که می‌تواند برای درمان این مورد نیز بسیار موثر باشد.

وی افزود: در خانم‌ها تنظیم عادات ماهیانه برای نازایی بسیار موثر است. کسانی که برای باروری اقدام می‌کنند، تنظیم عادت ماهیانه است. برای تنظیم عادت ماهیانه در صورتی که عقب بیفتد، دو راه وجود دارد: 100 گرم رازیانه یا بادیون با 50 گرم بارهنگ آسیاب شود و با نیم کیلو عسل قاطی شود و روزانه یک قاشق غذاخوری به همراه نصف استکان رازیانه به مدت یک ماه مصرف شود. همچنین بومادران نیز می‌تواند برای این موضوع بسیار موثر باشد.

یوسفی گفت: اگر خانمی دچار سردی رحم هستند، باید داروهای گرم استفاده کنند. از جمله این داروها داروهای دوای بلغم یا جوشانده ترکیب یک قاشق زنیان، کلپوره، هل سبز، بادیون و زیره  به مدت 20 الی 30 روز مصرف شود، بسیار موثر است.

وی افزود: خانم‌هایی سقط دارند یا دیر حامله می‌شوند حتما ماهیانه سه روز کمر خود را بچسبانند به این صورت که تخم مرغ با ارد نخود و عسل روی کمر ماساژ داده شود و بسته شود. همچنین در سه روز اول پریودی نیز کاچی مصرف شود، بسیار موثر است.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: یکی از مواردی که در باروری موثر است، پیشگیری‌های بانوان است. همچنین اگر رحم سرد و تر باشد، دیرتر باروری اتفاق می‌افتد. یک دستور ساده برای باروری 250 گرم تخم پنبه دانه با عسل قاطی شود روزی یک قاشق غذاخوری مصرف شود.

وی گفت: خانم‌هایی که دارای رحم سرد یا باد هستند، سه روز بعد از پاک شدن، میگو مصرف کنند، بسیار می‌تواند به بارداری کمک کند.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها