مشاهده خبر

دو شنبه 3 مهر 1402

فرار به سمت نجات!

یک کارشناس مذهبی گفت: موقعیت دنیا موقعیت فرار است اگر با تمام وجود اهل فرار به سمت خدا نباشیم، به سمت شیطان و هوای نفسانی است.

0

برنامه تکیه به مناسبت شهادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام) با حضور حجت‌الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی، کارشناس مذهبی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: برای سیر الی الله باید به سمت خداوند فرار کرد. این فرار با وسیله قرار دادن ائمه اطهار علیهم السلام خواهد بود. خود اهل بیت علیهم السلام نیز بر این موضوع تاکید دارند که ما وسیله رساندن شما به خداوند هستیم.

وی افزود: این مغناطیس ولایت و امامت که انسان را جذب می‌کند می‌تواند انسان را به مقصد برساند. این فرار برای دنیا است و دنیا دار الفرار است و آخرت دارالقرار و دنیا آنقدر دارای مصائب و مشکلات است که انسان در آن آرامش نخواهد داشت و باید برای رسیدن به آرامش از دنیا بگریزد و به خداوند پناه آورد.

حیدری کاشانی گفت: موقعیت دنیا موقعیت فرار است اگر با تمام وجود اهل فرار به سمت خدا نباشیم، به سمت شیطان و هوای نفسانی است.

وی افزود: دوران امامت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام یکی از دوران‌های سخت در امامت است و به همین دلیل ایشان تحت حفاظت و مراقبت بوده‌اند. امام حسن عسکری علیه‌السلام در 28 سالگی به شهادت می‌رسند و 6 سال امامت کرده‌اند که خطرناک‌ترین دوران را سپری می‌کنند. حفظ جان امام مهدی (عج) یکی از موارد دشوار مربوط به ایام زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام است. ایشان پس از ولادت امام مهدی (عج) 40 گوسفند را عقیقه و از طریق نایب خود به دست شیعیان می‌رساندند و اینگونه خبر ولادت حضرت قائم به شیعیان می‌رسید.

این کارشناس مذهبی گفت: در عصر غیبت، اطاعت از مطلق از امام عصر (عج) همان فرار به سمت خداوند است که اطاعت از ایشان محقق نخواهد شد مگر اطاعت از نائبان عام ایشان.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها