مشاهده خبر

دو شنبه 3 مهر 1402

آرامش ذهن کودکان در طب سنتی

یک پزشک طب سنتی گفت: یکی از چیزهایی که می‌تواند به مغز آرامش دهد این است که بعد از انجام کارهای فکری، استفاده از گوشی تلفن همراه کاهش یابد و به جای آن باید کارهایی انجام داد که آرامش فکر را برگرداند و دغدغه فکری ایجاد نکند.

0

برنامه انارستان با موضوع بهداشت مغز و با حضور دکتر یعقوب قربان‌پور، پزشک و متخصص طب سنتی روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

قربان‌پور گفت: فرزند از زمانی که از پوشک گرفته می‌شود و اختیار ادرار و مدفوع خود را پیدا می‌کند نباید به او اصرار زیادی کرد که در زمان خاصی بخورد، و دستشویی برود. در این فاصله تا زمانی که قدرت کامل ادرار و مدفوع خود را پیدا می‌کند، باید آزاد باشد و هر زمان که خواست بخورد و دستشویی کند و فرزند در چنین بازه‌ای باید کاملا از هر نظر آزاد باشد زیرا این موضوع می‌تواند در آینده بر ذهن و فکر او اثر منفی بگذارد.

وی گفت: برای بهداشت مغزکارهای مختلف را می‌توان انجام داد. در بهداشت مغز، خوردنی‌ها و تغذیه بسیار مهم است. یکی از خوردنی‌های معروف، نون و پنیر است. باید توجه داشت که نون و پنیر در صبحانه میل نشود و نون و پنیر جزء غذاهایی است که باید شب میل شود چه برای شام و چه برای بعد از شام. همچنین یکی از غذاهایی که معمولا برای بچه‌ها نیز در مدارس داده می‌شود، نخودچی کشمش است. نکته مهمی که وجود دارد این است که خوردنی‌های پاییز باید گرم و خشک باشد و بهتر است که مغزهای مختلف به فرزند داده شود که بسیار خوب است.

این پزشک طب سنتی افزود: برخی بر این باورند که مغزیجات هزینه بالایی دارند و فکر می‌کنند که نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن بر بیایند و این بسیار غلط است زیرا اگر قیمت یک کیلو چیپس را در مقایسه با همه این مغزیجات محاسبه کنند، خواهند دید که بسیار گرانتر خواهد بود اما چون چیپس کم هست، فکر می‌شود که ارزان است.

وی گفت: یکی از چیزهایی که می‌تواند به مغز آرامش دهد این است که بعد از انجام کارهای فکری، استفاده از گوشی تلفن همراه کاهش یابد و به جای آن باید کارهایی انجام داد که آرامش فکر را برگرداند و دغدغه فکری ایجاد نکند.

قربان‌پور گفت: دو چیز برای تقویت اندام فرزند مفید است: یکی بازی کردن است و دیگر تنوع در بازی است. بازی‌های مختلف می‌تواند برای مغز و ذهن او بسیار مفید باشد. همچنین قصه یکی دیگر از چیزهایی است که می‌تواند به بالندگی و نبوغ فرزند کمک بسیاری کند. قصه برای تربیت ذهنی فرزند بسیار مهم است. قصه‌گویی بسیار اهمیت دارد و مادرها برای فرزندان باید قصه بگویند و نکته مهمی که این وسط وجود دارد، این است که پایان قصه را نباید برای فرزند گفت تا پایان قصه را خود فرزند با ذهن خود به پایان برساند و این موضوع می‌تواند برای ذهن فرزند بسیار مفید باشد.

وی افزود: در سن 20 سالگی به بعد، مغز شروع به افت پیدا کردن می‌کند و برای افزایش این توانایی باید برنامه روزانه قرار داد. تنوع غذایی یکی از مواردی است که می‌تواند به تقویت ذهن کمک کند.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها