مشاهده خبر

سه شنبه 4 مهر 1402

پوکی استخوان، بیماری قرن

یک متخصص طب سنتی گفت: پوکی استخوان که در سنین پایین نیز وجود دارد، جزء بیماری قرن است یعنی ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد و بی سر و صدا کار خود را انجام دهد. پوکی اسخوان به معنای کم شدن محتوای استخوان که از خفیف تا شدید تقسیم‌بندی می‌شود.

0

برنامه انارستان با موضوع پرس و پاسخ طبی و با حضور دکتر حسن اکبری، پزشک و متخصص طب سنتی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی درباره دیابت گفت: ما دو نوع دیابت داریم، نوع اول دیابت خودایمنی است که بیشتر در بچه‌ها وجود دارد که با یک بیماری ویروسی شروع می‌شود یا بهم خوردن سیستم ایمنی است و نوع دوم دیابت در افراد بالغ است که منشا آن اختلال در سوخت و ساز سلول‌های بدن است که اگر سلول‌های بدن انرژی کافی نداشته باشند گیرنده‌های انسولینی به موقع باز نمی‌شود و گلوکز وارد سلول نمی‌شود و سلول گرسنه می‌ماند و قند خون افزایش می‌یابد. اولین کار رعایت سته ضروریه است. یعنی شش ضرورت: هوا، خواب، غذا، نوشیدنی، نداشتن یبوست، نداشتن استرس و رسیدن مواد کافی به بدن باید تامین شود. اگر این موارد رعایت شود حتی اگر استعداد آن را هم داشته باشند، در بدن به وجود نمی‌آید. برای کسی که دیابت دارد، بجای آب سرد از آب ولرم، بجای چای، از دمنوش‌های طبیعی، ورزش کردن و نداشتن استرش می‌تواند به کنترل قند بینجامد.

اکبری درباره درمان پوکی استخوان گفت: پوکی استخوان که در سنین پایین نیز وجود دارد، جزء بیماری قرن است یعنی ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد و بی سر و صدا کار خود را انجام دهد. پوکی اسخوان به معنای کم شدن محتوای استخوان که از خفیف تا شدید تقسیم‌بندی می‌شود. در سنین متوسط رو به بالا باید ویتامین دی مصرف شود. از کلسیم طبیعی استخوان پخته در آبگوشت، گوشت گوسفند، نخود، خورش قیمه، زردچوبه و مانند آن استفاده شود. عدم تحرک و ورزش باعث پوکی اسخوان می‌شود.

 وی درباره خشکی گفت: خشکی در سنین بالا اتفاق می‌افتد و برای درمان خشکی از روغن‌های طبیعی مانند کره محلی گاوی، روغن حیوانی، زیتون و سته ضروریه رعایت شود، خشکی برطرف می‌شود.

این پزشک متخصص طب سنتی درباره تشنج گفت: تشنج به علت عبور بیش از حد امواج الکتریسته از سلول‌های عصبی است. یعنی دیواره سلول اینقدر نازک شده است که وقتی موج رد می‌شود، فرد بدون اینکه بخواهد، دچار لرزش می‌شود. پریدن پلک، پریدن دست و... به علت استرس، کمبود انرژی باعث این اتفاقات می‌شود که با افزایش انرژی سلولی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. بجای آب سرد حتما از آب گرم استفاده شود، از منابع سردی و از لبنیات کمتر استفاده شود، ورزش انجام شود که اگر این کار انجام شود، تشنج کاملا برطرف می‌شود.

وی در خصوص بیماری‌هایی که مربوط به گوش و حلق و بینی است، گفت: ما مجرای باریکی از گوش میانی به حلق داریم که در فضای گوش میانی، مایع زیادی ایجاد می‌شود و از طریق حلق خارج می‌شود و ما هم متوجه این جریان پاکسازی نمی‌شویم. اگر این مجرا بسته شود، مایع جمع می‌شود به حدی شنوایی کم می‌شود و اگر زیاد شود، ممکن است به ناشنوایی منجر شود. برای این موضوع بهتر است از متورم شدن لوزه‌ها جلوگیری می‌شود.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها